NOWY BUDYNEK GIMNAZJUM W GRĘBOCICACH

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia kliknij tutaj

07.05.2013 r.

7 maja równo o godzinie ósmej rano zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym budynku Gimnazjum w Grębocicach. Gimnazjaliści paradnie przeszli ze starego do nowego budynku gimnazjum. W kilka chwil nowa szkoła wypełniła się uczniami. Zanim jednak udali się do klas, Wójt Gminy Roman Jabłoński oficjalnie przekazał klucze, do tego pięknego obiektu, Dyrektorowi Szkoły Romanowi Rutkowskiemu. Dzisiejszy dzień był dla gimnazjalistów dniem, w którym nauczyciele zapoznali ich z poszczególnymi salami, rozdali klucze do nowych szafek i oprowadzali po całej szkole. Młodzież nie kryła zadowolenia z nowego obiektu. Największą frajdą była dla nich przejażdżka windą. Wszyscy chwalili aulę i atrium. Oczywiście furorę zrobiła informacja, o tym, że w całym gimnazjum można łączyć się bezprzewodowo z Internetem dzięki WiFi. 

 

 

07.05.2013 r.

 Relacja filmowa z otwarcia gimnazjum - TVL

 

 

07.05.2013 r.

 

  Relacja filmowa z otwarcia nowego budynku gimnazjum w Grębocicach - miedziowe.pl

 

 

 
zdjęcia z otwarcia - kliknij tutaj

06.05.2013 r.

  6 maja 2013 r. o godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku Gimnazjum w Grębocicach, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków w naszym kraju. Przecięcia wstęgi dokonali m.in. Wojt Gminy Roman Jabłoński, Wojewoda Dolnosląski Aleksander Marek Skorupa, Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, Poseł RP Grzegorz Schetyna, Starosta Polkowicki Marek Tramś, Dyrektor Gimnazjum Roman Rutkowski.
O otwarciu gimnazjum poczytać można na:
- Głogowskim Portalu Informacyjnym - kliknij 
- miedziwe.pl - kliknij
- naszemiasto.pl - kliknij 

 

 

26.04.2013 r.

Największa inwestycja gminy Grębocice dobiegła końca. 6 maja zostanie otwarty nowy budynek gimnazjum. Po prawie dwóch latach zakończyły się prace nad budową nowego budynku grębocickiego gimnazjum. Szkoła zostanie oficjalnie otwarta 6 maja. Gimnazjum w Grębocicach jest jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w naszym kraju. Wyróżnia się między innymi ciekawym projektem architektonicznym. W środku budynku powstało duże atrium z szklanym dachem, a uczniowie będą mieli dostęp do tarasów, na których będą mogli zrelaksować się między lekcjami. Same sale lekcyjne mają najnowocześniejsze wyposażenie dydaktyczne. W budynku nie brakuje też nowoczesnej sali komputerowej. Budowa gimnazjum kosztowała ok. 15 milionów złotych i w całości była sfinansowana przez Gminę Grębocice.

 

Galeria zdjęć - kliknij tutaj -

 

14.11.2012 r.

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz nowego gimnazjum. Malowane są sale lekcyjne i korytarze. Zainstalowano już nagłośnienie we wszystkich klasach i na korytarzach. Na zewnątrz dobiegają końca roboty wiertnicze pod instalację dolnego źródła dla pomp ciepła. Wykonywano już oświetlenie zewnętrzne. Ponadto Gmina Grębocice zakończyła postępowanie przetargowe na zakup wyposażenia nowego obiektu. Już wkrótce sale lekcyjne wypełnione zostaną nowymi ławkami, krzesłami, szafami. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Galeria zdjęć - kilknij tutaj -

 

 

18.10.2012 r.

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz nowego gimnazjum. W pomieszczeniach sanitarnych układane są płytki, w salach lekcyjnych trwa podwieszanie sufitów. Ponadto instalowane jest nagłośnienie we wszystkich salach lekcyjnych i na korytarzach. Na zewnątrz dobiegają końca roboty wiertnicze pod instalację dolnego źródła dla pomp ciepła. Wykonywane jest również oświetlenie zewnętrzne. Montowane są słupy z oświetleniem ledowym. Rozpoczęto także wykonywanie przyłącza gazu do nowego budynku.

 

galeria zdjęć - proszę kliknąć tutaj -

 

25.09.2012 r.

Trwa budowa nowego gimnazjum w miejscowości Grębocice. Obecnie wykonywane są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Miedzy innymi malowane są klasy, wykładana jest wykładzina PCV w salach lekcyjnych. Instalowane są ościeżnice drzwiowe. Płytkami włókno-cementowymi wyłożono ściany atrium. Trwa również podwieszanie sufitów w salach lekcyjnych. Na zewnątrz budynku wykonywane są roboty wiertnicze pod instalację dolnego źródła dla pomp ciepła. Tarasy zewnętrzne pokrywane są płytkami. Wykonywana jest również elewacja części północnej budynku.

 

 

21 sierpnia 2012 r.

Najnowsze zdjęcia z placu budowy nowego gimnazjum w Grębocicach - kliknij-

 

więcej zdjęć kliknij -tutaj-

 

13 lipca 2012 r.

Największa inwestycja realizowana przez Gminę Grębocice pięknieje z każdym dniem. Mowa oczywiście o budowie nowego Gimnazjum w miejscowości Grębocice, które już teraz zaskakuje swoim imponującym wyglądem. Po ukończeniu będzie obiektem godnym XXI wieku. Prace zarówno wewnątrz obiektu, jak i na jego zewnątrz idą sprawnie. Trwa także zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Budowane są drogi dojazdowe, parkingi i chodniki. Planowany termin zakończenia inwestycji – listopad 2012r.

 

więcej zdjęć kliknij - tutaj -

 

11 czerwca 2012 r.

Prace związane z budową nowego gimnazjum w Grębocicach idą bardzo sprawnie, a sam obiekt z dnia na dzień nabiera ładniejszego wyglądu. Obecnie wykonawcy skupieni są na pracach wewnątrz budynku. Nowe gimnazjum zaskakuje swoim imponującym wyglądem i nowoczesną techniką, jaką zastosowano w projekcie.

 

więcej zdjęć kliknij - tutaj

 

20 kwietnia 2012 r.

Zamontowana została już stolarka okienna, która nadała budynkowi ładnego wyglądu. W dalszym ciągu trwają prace dociepleniowe stropodachów wentylowanych oraz montaż konstrukcji stropodachów pełnych i konstrukcji, które będą częściowo doświetlane. Wykonywane są również instalacje wewnętrzne: wentylacyjne, wodne, kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i odwodnienia stropodachów. Postępy pracy nad budową nowego gimnazjum skontrolowali nasi radni. Po sesji, która odbyła się 20 kwietnia br. wspólnie z Wójtem Gminy poszli na plac budowy, by zobaczyć efekty dotychczasowej pracy.

 

więcej zdjęć kliknij -tutaj

 

27 marca 2012 r.

Piękna wiosenna pogoda sprzyja pracy przy budowie nowego gimnazjum w Grębocicach. Budowa obiektu przebiega zadowalająco. Obecnie montowana jest stolarka okienna. Trwają prace dociepleniowe stropodachów wentylowanych oraz montaż konstrukcji stropodachów pełnych i konstrukcji, które będą częściowo doświetlane. W dalszym ciągu wykonywane są instalacje wewnętrzne: wentylacyjne, wodne, kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i odwodnienia stropodachów.

 

 

20 luty 2012 r.

Po dwutygodniowej przerwie w robotach budowlanych spowodowanymi silnymi mrozami Wykonawca wznowił roboty związane z budową nowego gimnazjum w Grębocicach. W ciągu tygodnia zabetonowano strop nad I piętrem i rozpoczęto roboty związane z konstrukcją stropodachu budynku. Z kolei na parterze wykonywana jest instalacja centralnego ogrzewania, instalacja wody oraz wentylacji mechanicznej. Obecnie Wykonawca uzgadnia z Gminą harmonogram wykonania robót na rok 2012 w takich elementach jak: stolarka okienna, świetliki dachowe, elewacja, posadzki.

 

 

Więcej zdjęć -kliknij tutaj-

 

18 stycznia 2012 r. 

Trwa budowa nowego gimnazjum w Grębocicach. Obecnie wykonywane są roboty murowe w segmencie C oraz zbrojenie i szalowanie elementów żelbetowych piętra. Na segmencie A i B układane są stropy prefabrykowane oraz zbrojone wylewki na poziome pietra. Wykonywane są również prace montażowe instalacji C.O. głównych poziomów rozdzielczych na parterze. Rozpoczęto rozprowadzanie instalacji elektrycznej na parterze w ciągach komunikacyjnych.  

 

 

10 sierpnia 2011

Prace budowlane idą bardzo sprawnie, co widać „gołym” okiem. Wystarczy wybrać się na spacer ulicą Szkolną by móc popodziwiać rosnące mury naszego nowego gimnazjum. W sektorze B ustawiono szalunki i stropy filigramowe. Obecnie szykowane jest zbrojenie. W sektorze A wykonano w 95% ściany żelbetowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć. (kliknij)

 

 

 

27 lipca 2011 

Z każdym dniem nowe gimnazjum w Grębocicach nabiera co raz to piękniejszego wyglądu. Aż miło popatrzeć jak jego mury pną się w górę. Budowany obiekt podzielony jest na trzy sektory: A, B i C. W każdym z nich prace idą równie szybko. W sektorze B ściany budynku, jak i żelbety, na chwilę obecną, zakończone są w 90%. W części A i C wykonano wszystkie szalunki klatek schodowych i trzpieni, mury postawione są w 80%. Teraz trwają prace nad przygotowaniem stropu.

 

 

zapraszamy do galerii zdjęć:

Zdjęcia z Wkopania Aktu Erekcyjnego

25 maja 2011

 25 maja 2011 r. wmurowano Akt Erekcyjny pod budowę nowego gimnazjum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Grębocicach. Gospodarzami uroczystości byli: Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński oraz Dyrektor Gimnazjum w Grębocicach Roman Rutkowski. Tuż po godzinie 13-stej na placu budowy zgromadzili się goście zaproszeni: Poseł na Sejm RP Ewa Drozd, Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, Wizytator Kuratorium Oświaty Jan Kamiński, Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego Krzysztof Nester, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich Adolf Juzwenko, Sekretarz Redakcji Czasopisma Zakładu Narodowego im. Ossolińskich Paweł Pluta, Prezes Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Jan Andrzej Dąbrowski, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Grębocicach Ksiądz Andrzej Skoczylas, Przewodniczący Rady Gminy Grębocice Tadeusz Kuzara wraz z radnymi Radnych Gminy Grębocice Przedstawiciele Biura Projektowego Autorska Pracownia Architektury z Wrocławia, które zaprojektowało powstający budynek – architektów Annę Wsół i Annę Kiełbasa, Przedstawiciele wykonawców - budowy nowego Gimnazjum Prezesa Zarządu Firmy Instal Głogów Leszek Lewandowski, Prezes Zarządu Firmy Progres z Głogowa Roman Kraszewski, Sekretarza Gminy Grębocice Edyta Jakubowska – Leśniak, Skarbnik Gminy Grębocice Barbara Jurcewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach Anna Monczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy Beata Dalikowska, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkola w Grębocicach Renata Oleszczuk, Dyrektor Grębocickiego Centrum Kultury w Grębocicach Barbara Tasarz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębocicach Agnieszka Fiedorek, Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grębocicach Jan Ilnicki, Wicedyrektor Gimnazjum Grażyna Grzesiak, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Grębocicach Barbara Różańska, Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum –Edyta Kucner, Nauczyciele Gimnazjum, Rada Rodziców Gimnazjum oraz uczniowie, którzy byli świadkami tego niezwykłego wydarzenia. 
Najpierw był krótki program artystyczny, przemówienia gospodarzy i gości zaproszonych. Później dokonano podpisania Aktu Erekcyjnego, którego treść odczytał Wójt Gminy Grębocice. Następnie podpisany Akt trafił do tuby, którą Wójt wspólnie z Dyrektorem Gimnazjum i zaproszonymi gośćmi wmurowali w ściany powstającego gimnazjum.
To niecodzienne wydarzenie nie miało by miejsca gdyby nie inicjatywa Wójta Gminy Romana Jabłońskiego oraz Rady Gminy Grębocice, którzy w 2009 roku podjęli decyzję o budowie nowego budynku na potrzeby Gimnazjum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Grębocicach. Budowa wyceniona na 14.165.705,95 zł, w całości zostanie sfinansowana z budżetu Gminy Grębocice. Powstająca szkoła to budynek na miarę najnowocześniejszych wyzwań. Obiekt, który będzie godny imienia wielkiego Polaka i Patrioty Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Zaprojektowana szkoła posiada zadaszone wewnętrzne atrium oraz kilka stref odpoczynku dla uczniów, w tym tarasy, co jest nowością w tego typu obiektach. Ponadto zaplanowano windę panoramiczną, aulę ze sceną, bibliotekę z czytelnią oraz świetlicę z zapleczem i antresolą.Powstające gimnazjum będzie wspaniałym dopełnieniem istniejącej bazy oświatowej, w której będą się kształcić kolejne pokolenia mieszkańców Gminy Grębocice. 

 

 

11 maja 2011

 

W sektorze C trwają przygotowania pod wylewkę płyty żelbetowej. W pozostałych sektorach wylewane są ściany fundamentowe.

25 maja br. o godz. 13.00 nastąpi uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Gimnazjum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Grębocicach.

 

 

1 kwietnia 2011r.

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy plac budowy nowego Gimnazjum w Grębocicach. Panowie z budowy poświęcili chwilę by opowiedzieć, co aktualnie jest wykonywane. Dowiedzieliśmy się, że obecnie trwają intensywne prace w sektorze „C” budowanego obiektu. Trwa tam zbrojenie ław fundamentowych i szalowanie. Na wtorek - środę zaplanowano betonowanie w tym sektorze. Także w pozostałych sektorach wykonywane są wykopy oraz zbrojenia pod pozostałą część budynku.

 

 

10 lutego 2011r. 

Zakończyła się  budowa tymczasowej drogi dojazdowej do placu budowy. Obecnie wykonywane są prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę Gimnazjum. 

18 stycznia 2011r

Trwają prace przygotowawcze związane z budową nowego gimnazjum w Grębocicach. Obecnie wykonywana jest droga tymczasowa do placu budowy, która usprawni transport materiałów budowlanych. Plac budowy został już częściowo ogrodzony.


20 grudnia 2010r.

 Gmina Grębocice podpisała umowę z wykonawcą na budowę gimnazjum w miejscowości Grębocice przy     ul. Szkolnej. Uroczystego podpisania umowy z ramienia Gminy Grębocice dokonali: Wójt Gminy Roman Jabłoński i Skarbnik Gminy Barbara Jurcewicz, a ze strony wykonawcy p. Leszek Lewandowski. Zakładany termin realizacji przedmiotowej inwestycji to 24 miesiące liczone od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Liderem budowy będzie firma „Instal –Głogów” Sp. z o.o., a konsorcjantem firma „PROGRESS” Sp. z o.o. z Głogowa. Budynek Gimnazjum wraz z zagospodarowaniem terenu zostanie wykonany w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez pracownię projektów:      A. Wsół, J. Micór – ARCHITEKCI z Wrocławia. Zaprojektowana szkoła to szkoła atrialna tzn. z zadaszonym wewnętrznym atrium. Budynek będzie dwukondygnacyjny, a w części gdzie zaprojektowano aulę jednokondygnacyjny. Układ szkoły funkcjonalnie podzielony ma być na strefy. Przy wejściu głównym znajdować będzie się hol wejściowy z trzonem komunikacyjnym – otwarta klatka schodowa, dźwig panoramiczny. Budynek posiadał będzie przede wszystkim 14 sal dydaktycznych, aulę ze sceną i zapleczem oraz widownią przystosowaną na ok. 350 osób, bibliotekę z czytelnią oraz świetlicę na ok. 100 osób z zapleczem.
Koszt budowy gimnazjum to 14.165.705,95 zł

18.10.2010 r.

Gmina Grębocice wszczęła postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. „Budowa gimnazjum
w miejscowości Grębocice przy ul. Szkolnej.”
Wykonawcę zadania wyłonimy na przełomie listopada i grudnia. Zakładany termin realizacji przedmiotowej inwestycji to 24 miesiące liczone od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

Budynek Gimnazjum wraz z zagospodarowaniem terenu zostanie wykonany w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez pracownię projektową: A. Wsół, J. Micór – ARCHITEKCI
z Wrocławia.
Zaprojektowana szkoła to szkoła atrialna tzn. z zadaszonym wewnętrznym atrium. Budynek będzie dwukondygnacyjny,
a w części gdzie zaprojektowano aulę jednokondygnacyjny. Układ szkoły funkcjonalnie podzielony ma być na strefy. Przy wejściu głównym znajdować będzie się hol wejściowy z trzonem

komunikacyjnym – otwarta klatka schodowa, dźwig panoramiczny. Budynek posiadał będzie przede wszystkim 14 sal dydaktycznych, aulę ze sceną i zapleczem oraz widownią przystosowaną na ok. 350 osób, bibliotekę z czytelnią oraz świetlicę na ok. 100 osób z zapleczem.

 Podstawowe parametry budynku:

- kubatura budynku                - ok. 22 915,97 m3

- powierzchnia zabudowy budynku - 2 481,69 m²    

- powierzchnia użytkowa budynku   - 3 907,36 m²,

w tym: 
            - parter                         - 2 284,99 m²    
            - piętro                         - 1 622,37 m²    
- powierzchnia całkowita (po obrysie zew. wszystkie kondygnacje)                            - 5 075,41 m²    

- powierzchnia komunikacji       - 1 162,03 m²    

- tarasy                                  -   165,06 m²   

 

 

 

 
Odsłon: 21699

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Pażdziernik 2014
N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1