31 sierpnia w Gminie Grębocice dziękowano za udane zbiory. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza święta w kościele pw. św. Marcina z Tours w Grębocicach, którą celebrował ks. Wojciech Ratajewski. Po nabożeństwie korowód ruszył w stronę parku. Tam przybyłych gości przywitała Dyrektor GOKiB Barbara Tasarz. Tradycyjnie na ręce Wójta Romana Jabłońskiego złożono bochny chleba upieczone z tegorocznych zbiorów. Zostały one podzielone i rozdane mieszkańcom. Starostami święta byli Pani Regina Grębska z Kwielic i Pan Wiesław Gierlak z Grębocic. Podziękowania za trud pracy na roli gospodarzom złożył Wójt Gminy Roman Jabłoński. Uznania za starania wyrazili Posłanka na Sejm RP Ewa Drozd i Starosta Powiatu Polkowickiego Marek Tramś.

Więcej…

 


W tym roku starościną Dożynek Gminnych będzie pani Renata Grębska z Kwielic, która wspólnie z mężem Zdzisławem gospodarzy na swoich 75 hektarach ziemi. – Jestem zaszczycona tym, że po raz drugi będę starościną. Pierwszy raz ten zaszczyt spotkał mnie w 2002 roku. Wtedy także starostą był p. Wiesław Gierlak. Można rzec, że będzie to nasz może nie okrągły ale jubileusz. – z zadowoleniem mówiła podczas dzisiejszego spotkania p. Renata. Dożynki to wyjątkowy czas. Rolnicy dziękują za plony i wręczają Wójtowi bochny chleba wypieczone z tegorocznych zbóż. – Kiedyś chleb wypiekało się w specjalnych piecach. Z biegiem lat mało kto ma jeszcze w domu piec, w którym można to robić. Dożynkowe bochny wypieką piekarze według tradycyjnej receptury i z pewnością będą wszystkim smakowały – zapewnia starościna. Zatem zapraszamy wszystkich do Grębocic na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę 31 sierpnia. (Na zdjęciu powyżej państwo Renata i Zdzisław Grębscy). M.L.

 

OBWIESZCZENIE
Wójta Gminy Grębocice
z dnia 27 sierpnia 2014 r.

o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie gminnej komisji wyborczej.

Na podstawie art. 422 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks Wyborczy / Dz. U. z 2011r. Nr 21, poz. 112 ze zm./ podaję poniżej informację o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie gminnej komisji wyborczej dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w wyborach zarządzonych na dzień 16 listopada 2014r.

Więcej…

 

 


Starosta Dożynek Gminnych p. Wiesław Gierlak nie ma czasu na odpoczynek. Wczoraj zastaliśmy go podczas pracy w polu. – Trzeba korzystać z pogody, bo pracy jest naprawdę dużo – poinformował nas na powitanie. Pan Wiesław gospodarzy na swoich 70 hektarach, a oprócz tego ma też dzierżawę. – Z pracą na roli związany jestem od zawsze. Najpierw gospodarzył mój ojciec, teraz ja. W pracy pomaga mi syn Dariusz i żona Elżbieta. Cieszę się z pomocy syna, który wiąże obowiązki zawodowe z pracą w polu. Mam nadzieję, że kiedyś przejmie po mnie gospodarstwo. – opowiadał starosta. Tegoroczne zbiory są wyjątkowo udane. Rolnicy nie mają powodów do narzekań. A jak to jest w naszej gminie? Oto zapytaliśmy p. Wiesława. – Bóg w tym roku obdarzył nas wyjątkowo udanymi zbiorami. Mimo kapryśnej pogody wszystkie plony udało się zebrać. Jest to dobry rok dla rolników. Mam nadzieję, że przyszły będzie równie owocny, czego życzę wszystkim rolnikom, sadownikom i ogrodnikom. Póki co dziękujmy za to co mamy. Okazją do podziękowań będą dożynki gminne. – Czuję się zaszczycony, tym, że zostałem wybrany na starostę dożynkowego. Jest to dla mnie naprawdę wielkie wyróżnienie. W imieniu własnym i organizatorów zapraszam na dożynki. (Na zdjęciu powyżej p. Wiesław z żoną Elżbietą i synem Dariuszem). M.L.

 


Od kilku tygodni w Gminie Grębocice trwają przygotowania do Dożynek Gminnych, które odbędą się 31 sierpnia w Grębocicach. Wszystko jest już praktycznie gotowe. Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka wykonuje ostatnie prace przygotowawcze. Równie intensywnie przygotowują się sołectwa. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy cztery z nich: Dużą Wólkę, Grębocice, Grodziszcze i Kwielice. Nasza wizyta związana była z kręconym przez gminę filmem o tradycjach dożynkowych. Mieszkańcy opowiadali nam o sposobie wyplatania wieńców, o dekoracjach i całych przygotowaniach do dożynek. - W Dużej Wólce wyplataniem wieńców zajmuje się cała wieś. Jest to dla nas bardzo szczególny czas. Integrujemy się, wspólnie decydujemy jak nasz wieniec ma wyglądać. Każdy ma jakieś zajęcie. Podczas spotkań wspólnie śpiewamy, wymyślamy tekst przyśpiewek. Jest naprawdę wesoło, bo to czas dziękczynny. A w tym roku jest naprawdę za co dziękować. Plony są wyjątkowo obfite. – opowiadała Anna Bagrowska sołtys Dużej Wólki. Film o dożynkach już wkrótce dostępny będzie na naszej stronie internetowej. A teraz serdecznie zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której zamieściliśmy zdjęcia z wizyty w sołectwach.

 


  - Komunikat Komisarza Wyborczego w Legnicy dotyczący zgłaszania kandydatów do składów powiatowych, miejskich, miejsko-gminnych i gminnych komisji wyborczych. - kliknij w tekst.

  - Komunikat Komisarza Wyborczego w Legnicy o miejscu i czasie przyjmowania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych - kliknij w tekst.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGRAMIE - kliknij w plakat

 

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego informuje, że 4 września 2014 r. na terenie Gminy Grębocice odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy gromadzić wyłącznie wskazanego dnia przy osiedlowych PSZOK-ach.

Powakacyjna zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie całego Związku potrwa osiem dni. Mieszkańcy naszych gmin mogą pozbyć rzeczy o dużych lub nietypowych rozmiarach, a także zużytego sprzętu RTV i AGD. Zaliczamy do takich odpadów m.in. meble, dywany, wykładziny, rowery wózki, opony samochodów osobowych (do 4 sztuk od gospodarstwa domowego) oraz pralki lodówki, telewizory, komputery, monitory, suszarki, golarki itp. Odpady wielkogabarytowe należy wystawić wyłącznie we wskazanym terminie w pobliżu Osiedlowego PSZOK-u.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą:

- części samochodowe,

- opony od ciągników rolniczych,

- gruz i odpady budowlane jak płytki ceramiczne dachówki, papa, eternit,

- odpady zielone,

- odzież.

 

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 27 sierpnia 2014 r. poz. 1134 zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Oznacza to, że od tego dnia można wykonywać czynności związane z tworzeniem komitetów wyborczych oraz zawiadamianiem właściwych organów o ich utworzeniu. Wszystkie dokumenty dotyczące utworzenia komitetu wyborczego muszą być opatrzone datą nie wcześniejszą niż dzień ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów. Dziennik ustaw - kliknij tutaj - 
 
 

Uwaga uczniowie Szkoły Podstawowej w Grębocicach - 1 września 2014r. (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 wg poniższego planu:
Godz. 900 - uroczysty apel dla sześciolatków i uczniów klas   I –VI – aula gimnazjum.
Na apelu odbędzie się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.
Po apelu spotkania z wychowawcami klas.
Rodzice uczniów klas I proszeni są o przybycie do szkoły ze swoimi dziećmi o godz. 8.30 w celu odebrania biretów (do sal nr 2, nr 5 i nr 7 – wg list umieszczonych na drzwiach). 

Dojazd do szkoły uczniów klas I-III autobusem szkolnym wg poniższego planu:

Więcej…

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Wrzesień 2014
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4