Zapraszamy wszystkich mieszkańców w niezwykły koncert zespołu DaMyr, który odbędzie się 19 października o godz. 19.00 w auli gimnazjum w Grębocicach. Darmowe bilety na koncert będą do odbioru w Urzędzie Gminy Grębocice od 7 października od godziny 15.00 pokój nr 2. DaMyr to łemkowski zespół muzyczny, który powstał w 2012 roku z inicjatywy wokalisty, a jednocześnie twórcy muzyki i tekstów Dariusza Matijczaka. Muzyka, którą gra ma swoją genezę w folklorze łemkowskim, jednak jej autorski charakter i nowoczesne aranżacje sprawiają, że jest to całkowicie oryginalny i ciekawy twór muzyczny. W styczniu 2013 roku została wydana pierwsza płyta zespołu DaMyr pt.„Djakuju”, która zawiera 13 autorskich utworów śpiewanych w języku łemkowskim i dostarcza odbiorcy ponad 60 minut zróżnicowanej muzyki. Niektóre utwory opowiadają o historii ludności łemkowskiej, wspominają życie na Łemkowszczyźnie i przybliżają często dziś zapomniane tradycje Łemków. Zespół zagrał ponad 10 koncertów promujących płytę ‘Djakuju’ m.in. w Tearze Modrzejewskiej w Legnicy, w Filharmonii Zielonogórskiej, na Łemkowskich Watrach, na Winobraniu, podczas Spotkania z Kulturą Łemkowskąw Gorzowie Wielkopolskim. W 2013 roku wygrał piosenką „Taka ja” nagrodę publiczności plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę” w Hajnówce. W celu bliższego poznania zespołu gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.damyr.weebly.com

 


Dzieci z
Oddziału Przedszkolnego w Krzydłowicach uczestniczyły w pierwszej lekcji bibliotecznej. Na spotkanie zaprosiły je panie z Fili Biblioteki w Krzydłowicach.
Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z najważniejszymi punktami regulaminu biblioteki. Dowiedziały się jak należy szanować książki oraz w jaki sposób można stać się czytelnikiem biblioteki. Poznały też cały księgozbiór, ponieważ same mogły przeglądnąć książki, które wydały im się ciekawe i interesujące. W czasie zajęć nie zabrakło miejsca na świetną zabawę i zajęcia plastyczne.

 

W związku ze spotkaniem autorskim  z Bartoszem Rdułtowskim zapraszam do wzięcia udziału w konkursie „Zagadki historii”.

Wśród uczestników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, zostaną rozlosowane nagrody książkowe. Odpowiedzi na poniższe pytania prosimy o przesłanie na adres   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub bezpośrednio do Biblioteki Publicznej ul. Kościelna 34, 59-150 Grębocice do dnia 16.10.2014 r.

Pytania konkursowe:

1. Jaka instytucja mieści się obecnie, w dawnym pałacu Hohenzollernów w Lwówku Śląskim?

2. Wymień dwie serie wydawnicze publikowane przez wydawnictwo Technol. 

3. W jakim klasztorze i gdzie spędziła ostatnie lata życia Św. Jadwiga Śląska ?

4. Podaj nazwę szczytu, na którym wzniesiono zamek Grodno. 

5.Co zostało ukryte pod koniec II wojny światowej w kopalni soli potasowej „Kaiseroda” w Merkers, w Turyngii ?

 

 


Mieszkańcy Bucza i Czerńczycy postanowili w sposób aktywny świętować zwycięstwo polskiej drużyny siatkarzy. 27 września zebrali się na boisku sołeckim i rozegrali mecze siatkarskie. VOLLEYBALL MENS WORLD CHAMPIONSHIP to może nie był, ale gra była ostra. Nieważne kto z kim lub przeciw komu grał ani kto wygrał. Tego dnia liczyła się dobra zabawa. Pogoda dopisała i uczestników spotkania nie brakowało.

 


Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym w Grębocicach i jego oddziałach zorganizowano liczne atrakcje. Były konkursy, tańce, zabawy i poczęstunek. Przedszkolaki wzięły udział w konkursach takich jak: „Taniec z balonem”, „Taniec na gazecie”, „Zabawy z chustą Klanza”. W tym dniu każdy przedszkolak otrzymał własnoręcznie wykonaną flagę.

 


We wrześniu oddziały przedszkolne w Grębocicach, Rzeczycy i Kwielicach odwiedził policjant z Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach st. sierż. Grzegorz Baszyński.Pan policjant sprawdził wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i na placu przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Każde dziecko wiedziało, że przez ulicę przechodzimy po pasach i na zielonym świetle. Popisały się również znajomością niektórych znaków drogowych oraz zasadami przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi laurkę i zaśpiewały piosenkę.

 


Starosta Polkowicki Marek Tramś informuje, że w dniu 27 października 2014 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Polkowicach przy ul. św. Sebastiana 1, (sala konferencyjna poziom IV) odbędzie się konferencja dla młodzieży z terenu powiatu polkowickiego pn.: „Potrzeby młodzieży w moim powiecie” w ramach projektu „Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego”, realizowanego przez Wrocławskie Stowarzyszenie Semper Avanti, w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

   Cele konferencji:

Więcej…

 
Harmonogram dyżurów Powiatowej Komisji Wyborczej W Polkowicach
- klikjij tutaj -

 


INFORMACJA
O SKŁADZIE, SIEDZIBIE I PEŁNIONYCH DYŻURACH
PRZEZ CZŁONKÓW
GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ W GRĘBOCICACH

Siedziba Komisji : Centrum Aktywności Społecznej                               
ul. Kościelna 22, 59-150 Grębocice
tel. 665 - 155 - 577

Skład:        Elżbieta Ewa Szczepańska - Przewodnicząca

                   Joanna KulikZ-caPrzewodniczącej

Członkowie:

  1.        Barbara Machata
  2.        Maria Mul
  3.        Jadwiga Krzyżanowska
  4.        Ewa Kozal
  5.        Agnieszka Grombik

 

DYŻURY KOMISJI:

Więcej…

 


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grębocicach serdecznie zaprasza chętnych rodziców dzieci niepełnopsrawnych na spotkanie w dniu 02.10.2014 r. o godz 12.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece  w Grębocicach. Spotkanie ma na celu rozeznanie problemów występujących w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym.

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Pażdziernik 2014
N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1