Proszę kliknąć w plakat

 

 


20 października Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach gościła Bartosza Rdułtowskiego, badacza tajemnic wojennych z okresu II wojny światowej, publicystę, dokumentalistę i wydawcę  - właściciela wydawnictwa Technol z Krakowa. - Pan Bartosz od ponad dwudziestu lat tropi zagadki historii, zwłaszcza związane z tajnymi projektami i operacjami wojskowymi. Jest autorem kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów. – Informowała podczas spotkania p. Agnieszka Fiedorek z biblioteki w Grębocicach.

Więcej…

 


Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu Inaugurującego Rozpoczęcie Roku Kulturalnego w Gminie Grębocice nagranego przez p. Zbigniewa Lipowskiego. - kliknij w zdjęcie obok-

 

OBWIESZCZENIE
GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ
w Grębocicach
z dnia 21 października 2014 r.

o przyznanych numerach dla list kandydatów komitetów wyborczych w wyborach do Rady Gminy w Grębocicach zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

Więcej…

 

 


UCHWAŁA nr 5/2014
GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ W GRĘBOCICACH
z dnia 20 października 2014 r.
w sprawie : powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach zarządzonych na 16 listopada 2014 r.     Kliknij -tutaj-


 


W minioną niedzielę 19 października na scenie Auli Gimnazjum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego wystąpił zespół DaMyr, który powstał w 2012 roku z inicjatywy wokalisty, a jednocześnie twórcy muzyki i tekstów Dariusza Matijczaka. Muzyka, którą gra ma swoją genezę w folklorze łemkowskim, jednak jej autorski charakter i nowoczesne aranżacje sprawiają, że jest to całkowicie oryginalny i ciekawy twór muzyczny. W styczniu 2013 roku została wydana pierwsza płyta zespołu DaMyr pt.„Djakuju”, która zawiera 13 autorskich utworów śpiewanych w języku łemkowskim. Podczas koncertu nie zabrakło również nowych kompozycji, co było wielką niespodzianką dla fanów zespołu. Ogromnym zaskoczeniem dla publiczności był gościnny występ Wiktorii Wróbel, która wspólnie z grupą DaMyr wykonała ich autorski utwór pt. „Na kupała”. Wiktorii towarzyszył chórek: Małgorzata Ziółek, Magdalena Pałys, Olga Głaz, zaś solo na trąbce zagrał Wojciech Ilski. Inicjatorką, pomysłodawczynią oraz organizatorką koncertu była Katarzyna Czajkowska(Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Artystyczna „KAPRYS”). Koncert sfinansowany został przez Gminę Grębocice.

 


Filia Biblioteki w Krzydłowicach zaprosiła dzieci z miejscowego oddziału przedszkolnego na uroczystość „PASOWANIA NA MAŁEGO CZYTELNIKA”, podczas której Pani Barbara Tasarz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Grębocicach dokonała pasowania wszystkich przedszkolaków na małych czytelników biblioteki. Na pamiątkę spotkania mali czytelnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Po części oficjalnej pani Monika Sosnowska zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, podczas której podskoków i śmiechów nie było końca.

 


Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Rzeczycy udały się do gospodarstwa Państwa Wróblewskich, aby tam wspólnie Świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Celem Spotkania było poznanie tradycji uprawy ziemniaków, ich walorów smakowych i przeznaczenia. Przedszkolaki uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych związanych tematycznie z ziemniakami. Świeżo upieczone ziemniaki smakowały wszystkim. Koordynatorem spotkania była nauczycielka p. Agata Toporyńska.

 


Przedszkolaki z Grębocic i Rzeczycy uczestniczyły w cyklu zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wiadomości dzieciom przekazywały nauczycielki oddziałów, przeszkolone przez zespół specjalistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Realizując program „Przedszkolak też ratuje- pierwsza pomoc”, dzieci nauczyły się jak prawidłowo wzywać pomoc, wiedzą co należy zrobić w chwilach zagrożenia życia drugiej osoby, znają numery alarmowe, potrafią zgłaszać przez telefon wypadek pani dyspozytor. Każde dziecko, które tylko chciało, miało możliwość wykonania sztucznego oddychania i masażu serca na fantomach. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Przedszkolakom zasady bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przybliżył Dr Kręciołek w filmie „Pierwsza pomoc”. Koordynatorkami przedsięwzięcia były: Małgorzata Koman, Renata Paleń i Agata Toporyńska.

 


KOMUNIKAT
Gminnej Komisji Wyborczej w Grębocicach
z dnia 20 października 2014r.

 Na podstawie art. 410 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks Wyborczy /Dz. U. z 2011r. Nr 21, poz. 112 ze zm./

PODAJĘ DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI, ŻE W DNIU
21 października 2014 r. o godz. 13:00
W CENTRUM AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ W GRĘBOCICACH /UL.KOŚCIELNA 22/
ODBĘDZIE SIĘ
LOSOWANIE NUMERÓW LIST KANDYDATÓW NA RADNYCH
KOMITETÓW WYBORCZYCH, KTÓRE ZAREJESTROWAŁY SWOJE LISTY KANDYDATÓW NA RADNYCH W WYBORACH DO RADY GMINY W GRĘBOCICACH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 16 LISTOPADA 2014r.

                                                                                       
PRZEWODNICZĄCA

GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ

                                                                         /-/ Elżbieta Szczepańska 

                                                                   

 

Gmina Grębocice otrzymała złotą statuetką w tegorocznej edycji konkursu "Gmina Fair Play". W piątek 17 października na uroczystej gali w Warszawie Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński osobiście odebrał statuetkę i certyfikat Gmina Fair Play. Organizatorem inicjatywy był Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur i postaw, które sprzyjają podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.

 


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach Pani Jolanta Zielińska otrzymała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się 17 października 2014r. w Tetrze Starym w Bolesławcu. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpiła dyrektor szkoły Anna Monczak. Pani Jolanta Zielińska jest nauczycielką historii i społeczeństwa. W swojej codziennej pracy podejmuje liczne działania wzbudzające wśród uczniów zainteresowanie historią

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Pażdziernik 2014
N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1