30 lipca do Grębocic przyjedzie międzinarodowy CYRK PACIFIC.
Pokaz odbędzie się o godzinie 18.00 na boisku koło cmentarza.
Dzieci do lat 3 mają wstęp wolny.

 
W programie m.in. pokazy tresury zwierząt, iluzja, pokazy sprawnościowe i akrobatyczne oraz połykaczy ognia, występ klauna itp. Cyrk zaprezentuje również swoją największe atrakcje - siedmiometrowego pytona oraz anakondę. Czas trwania występu – 2 godziny. Kasa biletowa czynna będzie od godziny 17.00.  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 


W niedzielę 27 lipca parafianie z Rzeczycy dziękowali księdzu proboszczowi Krzysztofowi Czekaj za siedmioletnią posługę. Decyzją biskupa, z dniem 1 sierpnia proboszcz rozpocznie swoją misję w nowym miejscu. Za wspólne siedem lat dziękowali księdzu wszyscy parafianie. Nie zabrakło ciepłych słów, kwiatów oraz szczerego wzruszenia. Nowym proboszczem parafii będzie ks. Andrzej Roszak.

 


Szukamy właściciela czarnego kotka ze zdjęcia. Obecnie znajduje się pod opieką mieszkańca Grębocic. Właściciela kota prosimy o kontakt pod nr tel. 76 8325 302 - Zuzanna Wiśniewska.

 


Lokalni artyści, grający w zespołach Insane Lynn, Unikalny Zapis Codzienności oraz BJW Shada&Egon dali popis swoich umiejętności w Grębocicach. W piątkowe popołudnie wystąpili w Grębocickim Ośrodku Kultury. Zespoły przygotowane były znakomicie, artyści poświęcili sporo wolnego czasu na przygotowanie się do koncertu. Cieszymy się, że w naszej gminie są tak utalentowani młodzi ludzie. Kto wie, może już wkrótce o naszych lokalnych zespołach głośno będzie na ogólnopolskim rynku muzycznym, czego im serdecznie życzymy.

 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji wszystkim kierowcom życzymy szerokiej drogi. Mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno kierujących pojazdami, jak i bezpieczeństwo pieszych, włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Powstrzymaj Pijanego Kierowcę”. Poniżej przedstawiamy spoty dotyczące tematyki udaremnienia pijanemu kierowcy kierowania pojazdem. Pamiętajmy, że każdy z nas może spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę! Od tego, czy go powstrzymasz, może zależeć czyjeś życie. Nie wahaj się reagować! Zobacz film, który wyjaśnia, jak należy reagować. Film pokazuje historię, która może przydarzyć się każdemu z nas.
Film pt. Jak powstrzymać pijanego kierowcę?

Pobierz film - wysoka rozdzielczość (75 MB)
Pobierz film - niska rozdzielczość (24 MB)

 


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grębocicach informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2014 r. przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2014/2015

  • - wniosek złożony wraz z kompletem dokumentów do dnia 31 sierpnia 2014 r. – wypłata nastąpi do dnia 31 października 2014 r.
  • - wniosek złożony wraz z kompletem dokumentów od dnia 1 września do dnia 31 października 2014 r. - wypłata nastąpi do dnia 30 listopada 2014 r.

Od dnia 1 września 2014 r. przyjmowane będą wnioski w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy 2014/2015

  • - wniosek złożony wraz z kompletem dokumentów do dnia 30 września – wypłata nastapi do dnia 30 listopad 2014 r.
  • - wniosek złożony wraz z kompletem dokumentów od dnia 31 października 2014 r. - wypłata nastąpi do 31 grudnia 2014 r. ( wraz z wyrównaniem za m-c listopad 2014 r. )
 

„Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”
czynny jest w każdy poniedziałek w godz. od 15.15 do 18.15.
Wyjątkowo w miesiącu sierpniu konsultacje
z (poniedziałku) 18.08.2014r.
będą przeniesione na (piątek) 22.08.2014r.
i odbędą się w godz. od 15.30 do 18.30.
Konsultacji udziela psycholog, specjalista terapii i psychoterapii uzależnień Pan Zdzisław Ząbek.

 

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym

( Dz. U. z 2013r. poz. 594 ze zmianami) w związku z § 22 ust. 1 uchwały

Rady Gminy w Grębocicach

z dnia 29 stycznia 2004 w sprawie uchwalenia Statutu Sołectwa Proszyce

PODAJĘ DO WIADOMOŚCI MIESZKAŃCOM SOŁECTWA PROSZYCE INFORMACJĘ W SPRAWIE

terminu przeprowadzenia wyborów uzupełniających

sołtysa wsi Proszyce

Lp.

Nazwa sołectwa

Termin

Godzina

Miejsce zebrania

Liczba wyborców

11

Proszyce

12 sierpień 2014

18.00

Świetlica wiejska

74

                                                                                               Wójt Gminy Grębocice

                                                                  /-/ Roman Jabłoński

 


W dniach 11-13 lipca br., w Szprotawie odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”. Spośród trzydziestu czterech zespołów, które zakwalifikowały się do konkursu, zespół Polne Maki ogłoszony został laureatem tegorocznej edycji. Festiwal organizowany w Szprotawie ma na celu przybliżenie tradycji ludowych. Umożliwia zespołom z całego kraju zaprezentowanie pieśni i piosenek ludowych, patriotycznych, popularnych i religijnych.

 


W sobotę 12 lipca członkowie klubów seniora z: Retkowa, Krzydłowic i Grębocic spotkali się na I Pikniku Seniora. Uczestników pikniku powitał Wójt Gminy Roman Jabłoński. Impreza była bardzo udana. Dopisała pogoda i frekwencja uczestników. We wspólnym biesiadowaniu wzięło udział 100 osób. Były ciekawe konkurencje i zabawy, nad którymi czuwała Katarzyna Czajkowska z Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Artystycznej „Kaprys”. Jedną z ciekawszych konkurencji było „męskie tango”. Panowie dali niezwykły popis swoich umiejętności tanecznych. Najładniej zatańczyła męska para: Piotr Górniak i Andrzej Głowacki. Imprezę zorganizował Zarząd OSP w Grębocicach przy współpracy Prezesa Klubu Seniora „Złota Jesień” p. Hanny Dębskiej. Piknik Seniora sfinansowany został ze środków budżetu Gminy Grębocice.

 

Proszę kliknąć w plakat i chwilę poczekać, ponieważ jest to duży plik.

 


Mając na uwadze dobro swoich mieszkańców - władze Gminy Grębocice zdecydowały się na realizację programu profilaktyki pneumokokowej dla osób po 55 roku życia „Promocja zdrowia w profilaktyce szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom dla mieszkańców Gminy Grębocice – 55 plus”. Dzięki decyzji wójta Romana Jabłońskiego w tym roku ochronę otrzyma ponad 50 osób najbardziej narażonych na IChP oraz chorób współistniejących. Jak wykazują badania pneumokoki są główną przyczyną zachorowań i zgonów wywołanych przez choroby zakaźne na całym świecie zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych, po 50 roku życia. O
d 25 czerwca osoby po 55 roku życia mają możliwość zapewnienia sobie ochrony przed bakteriami wywołującymi takie choroby jak bakteriemia i zapalenia płuc z bakteriemią. Szczepienia realizowane są w Ośrodku Zdrowia NZOZ „Lancet”, przy ul. Zielonej 3 w Grębocicach. Osoby, które nie należą do przychodni „Lancet” proszeni są o dostarczenie do ośrodka zdrowia w Grębocicach zaświadczenia o stanie zdrowia od swojego lekarza rodzinnego. Więcej informacji na temat szczepień uzyskać można pod numerem telefonu 76 8315 020.

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Lipiec 2014
N P W Ś C P S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2