Patryk Paterka zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym zorganizowanym dla szkół podstawowych powiatu głogowskiego i polkowickiego. Zmagania matematyczne odbyły się 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach reprezentowało 2 uczniów z klas szóstych – Angelika Pręda i Patryk Paterka. W matematycznych zmaganiach Patrykbył bezkonkurencyjny – pokonał wszystkich uczestników konkursu i został jego laureatem zajmując I miejsce. Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel matematyki Tadeusz Kuzara.

 


Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński w dniu dzisiejszym (16.04) otrzymał wyróżnienie specjalne od Biura Konkursu „Gmina Fair Play” za bezkompromisowe, przemyślane, spełniające najwyższe normy i oczekiwania mieszkańców podejście samorządu do proedukacyjnych i prospołecznych inwestycji realizowanych na terenie gminy. Za realizowanie innowacyjnych projektów przebudowy istniejącej bazy edukacyjnej, a także za budowę nowoczesnego gimnazjum im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Za stworzenie szansy dzieciom i młodzieży dobrego startu na lokalnym rynku pracy. Wyrazy uznania wyraził również Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wręczając Wójtowi List Gratulacyjny.

 


Zapraszamy mieszkańców Trzęsowa
na zebranie sołeckie,
które odbędzie się
22 kwietnia w świetlicy wiejskiej.

 


Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach był organizatorem Pierwszych Wielkanocnych Warsztatów Pokoleniowych. Warsztaty, które odbyły się 11 kwietnia zaadresowano do wszystkich zainteresowanych, którzy chcieli zdobyć wiedzę na temat batikowego zdobienia pisanki, wyklejenia moherowego króliczka czy nauki techniki malowania odlewów gipsowych. Ważnym aspektem spotkania było wspólne, twórcze spędzenie wolnej chwili przed Świętami. Podczas Warsztatów po raz pierwszy zaprezentowała się grupa teatralna dzieci i młodzieży, która przedstawiła dawne obrzędy staropolskie towarzyszące Świętu Wielkiej Nocy.

 

 

 

 

 

REGULAMIN - kliknij

KARTA ZGŁOSZENIOWA - kliknij

OŚWIADCZENIE - kliknij

Regulamin, karty zgłoszeniowe i oświadczenia dostępne są również w Urzędzie Gminy Grębocice pok. nr 1 - Centrum Obsługi Mieszkańca.
 

 W związku z wyborami posłów
do Parlamentu Europejskiego
zarządzonymi na dzień 25 maja 2014 r.
informujemy, że w dniu 2 maja 2014r.
upływa termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych.

Dzień 2 maja 2014r. jest ustalony
w Urzędzie Gminy w Grębocicach
jako dzień wolny od pracy.

W tym dniu w Urzędzie Gminy będzie pełniony dyżur
od godz. 7.30 do 14.00. w pokoju nr 1 – Centrum Obsługi Mieszkańca.

 


Przedszkolaki z Grębocic z chęcią uczestniczą w zajęciach sportowych z piłki nożnej prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Zenona Kaletę. - Zajęcia sportowe mają na celu pierwszy kontakt dziecka z wychowaniem fizycznym zarówno w ujęciu zabawy, zajęć sportowych. jak i szerzej, w przygotowaniu dziecka pod względem mentalnym do współpracy w drużynie oraz wpojenia zasad zdrowej rywalizacji sportowej – informuje Dyrektor Przedszkola Elżbieta Kaleta. - Wyjątkową atrakcją dla przedszkolaków są zawsze zajęcia na hali sportowej i boisku przy Szkole Podstawowej w Grębocicach- podkreśla koordynator działań p. Renata Paleń.

 


Gimnazjaliści uczęszczający na zajęcia techniczne, pod okiem swojego nauczyciela, Elżbiety Smorczewskiej, z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, zorganizowali pokaz Stołów Wielkanocnych. – Większość potraw uczniowie wykonali samodzielnie podczas zajęć. Część kulinarnych przysmaków przygotowali w domu – informuje p. Smorczewska. Na pokaz zaproszeni zostali wszyscy uczniowie gimnazjum oraz nauczyciele. Stoły prezentowały się naprawdę znakomicie. Zaproszony na degustację Wójt Gminy Roman Jabłoński był pod wrażeniem. Potrawy nie tylko pięknie wyglądały, ale również znakomicie smakowały. Gimnazjaliści z chęcią kosztowali smakowite przysmaki i pytali już o kolejną taką degustację.

 


Otwarty
Konkurs Ofert na wsparcie zadania publicznego związanego z realizacją zadań samorządu gminy w roku 2014 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu.
–kliknij tutaj
-
         
                              

 


W świetlicy wiejskiej w Obiszowie rozpoczął się cykl warsztatów „Seniorzy, do klawiatur”. Uczestnicy szkolenia przez najbliższe miesiące pod okiem pani Renaty Przybylskiej będą uczyć się: podstaw obsługi komputera, tworzenia dokumentów tekstowych za pomocą edytorów tekstu, obsługi poczty elektronicznej oraz korzystania z serwisów internetowych i bankowości elektronicznej. Na kolejne spotkanie zapraszamy 29 kwietnia b.r.

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Kwiecień 2014
N P W Ś C P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3