INFORMACJE I WNIOSKI  O DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW

 NA ROK SZKOLNY 2014/2015 – SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KUSOCINSKIEGO

  W GRĘBOCICACH

  I. Dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2014/2015 będzie udzielane uczniom:

 

* rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach II-III i VI szkoły podstawowej, pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto (wzór wniosku o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników określa załącznik nr 1),

 * rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego lub technikum, pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto (wzór wniosku o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników określa załącznik nr 1),

 

Więcej…

 

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego informuje, że 4 września 2014 r. na terenie Gminy Grębocice odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy gromadzić wyłącznie wskazanego dnia przy osiedlowych PSZOK-ach.

Powakacyjna zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie całego Związku potrwa osiem dni. Mieszkańcy naszych gmin mogą pozbyć rzeczy o dużych lub nietypowych rozmiarach, a także zużytego sprzętu RTV i AGD. Zaliczamy do takich odpadów m.in. meble, dywany, wykładziny, rowery wózki, opony samochodów osobowych (do 4 sztuk od gospodarstwa domowego) oraz pralki lodówki, telewizory, komputery, monitory, suszarki, golarki itp. Odpady wielkogabarytowe należy wystawić wyłącznie we wskazanym terminie w pobliżu Osiedlowego PSZOK-u.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą:

- części samochodowe,

- opony od ciągników rolniczych,

- gruz i odpady budowlane jak płytki ceramiczne dachówki, papa, eternit,

- odpady zielone,

- odzież.

 

Proszę kliknąć w plakat

 

proszę kliknąć w plakat

 

 

Na grębocickim osiedlu Promyk, wielkie zmiany. Od kilku dni, dzieci bawią się na nowym placu zabaw, który wykonała Gmina Grębocice. Plac, wyposażony w nowe urządzenia oblegany jest przez dzieci nie tylko z osiedla, ale także z całych Grębocic. To jednak nie koniec zmian, jakie w ostatnich dniach zaszły w tym miejscu. Otóż pod koniec kwietnia br. mieszańcy osiedla zgłosili się do konkursu „Na najlepszą inicjatywę społeczną służącą podniesieniu estetyki wsi Powiatu Polkowickiego” organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach. – Do udziału w konkursie namówiła nas p. Monika Lichodziejewska, z Urzędu Gminy Grębocice. Rzuciła pomysł, który nam się spodobał – informuje prezes spółdzielni p. Stanisław Lipski. We wtorek, 12 sierpnia, mieszkańcy przystąpili do realizacji swojej inicjatywy. W czynie społecznym zasadzili tuje, które stały się piękną ozdobą osiedla. – Jestem mile zaskoczony, i dziękuję, że tyle osób zaangażowało się w realizację projektu – z zadowoleniem mówi prezes spółdzielni. Podczas wspólnej pracy, starsi mieszkańcy osiedla wspominali, czasy, gdzie czyn społeczny był czymś normalnym – To były naprawdę fajne czasy. Ludzie częściej się integrowali, można było porozmawiać, pożartować… 

 


Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytnika. E-czytniki to urządzenia cyfrowe, które umożliwiają m.in.: czytanie książek elektronicznych, e-gazet czy odsłuchiwanie audiobooków. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla miłośników tradycyjnej książki, jak i dla fanów nowości technologicznych. Chcemy umożliwić tym spośród naszych czytelników, którzy interesują się nowymi formami przekazu literatury, wypróbowanie czytnika przez czas dłuższy, niż jest to możliwe w sklepie. Nie każdy chce ryzykować zakup takiego urządzenia, jeśli nie przekona się, jak ono działa. Liczymy też, że zwiększymy czytelnictwo w grupie młodzieży, dla której ta forma odbioru książek może być szczególnie atrakcyjna. Na czytnik wgrane jest 2000 lektur, m.in. Dumas, Doyle, Bułhakow, Poe, Twain, Verne, jak też polscy autorzy. Urządzenie można wypożyczać w Bibliotece Publicznej w Grębocicach.

 


HARMONOGRAM
SZCZEPIENIA PSÓW
PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE
NA TERENIE GMINY GRĘBOCICE W 2014r.

Więcej…

 


Mieszkańcy Trzęsowa zorganizowali Pierwsze Podwórkowe rozgrywki w Piłkę Siatkową. Okazją do tego było oddanie przez Gminę Grębocice, do użytku nowego boiska do gry w piłkę siatkową. Nikogo nie trzeba było namawiać do uczestnictwa w rywalizacji, ponieważ Trzęsów to wyjątkowo zgrana miejscowość. Mecze rozegrano w trzech kategoriach: dzieci, mężczyźni i kobiety. Wszyscy znakomicie się bawili, uśmiechy nie schodziły z twarzy mieszkańców. Boisko sportowe zostało „przetestowane”. Niektórzy grali na boso. Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy elastyczna kostka, którą wyłożono boisko faktycznie jest bezpieczna. Okazało się, że jest zarówno bezpieczna, jak i doskonała do gry. Na koniec było wspólne pieczenie kiełbasek. Mieszkańcy zapowiedzieli, że był to ich pierwszy, ale nie ostatni mecz na nowym boisku.

 


Informujemy, że dniem 12 września 2014 r. upływa termin składania wniosków na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych, do szkół prowadzonych przez Gminę Grębocice. W tym roku uprawnionymi do dofinansowania podręczników są uczniowie uczęszczający do klas II, III lub VI szkoły podstawowej, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 złotych. Pomoc w formie dofinansowania do zakupu podręczników obejmuje również uczniów niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dofinansowanie do podręczników dla uczniów z klas II, III lub VI szkoły podstawowej, których kryterium dochodowe na osobę w rodzinie przekracza ustaloną kwotę może być udzielone na zasadach określonych w art.7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej. Wnioski należy składać w sekretariatach Szkół Podstawowych w Grębocicach i Rzeczycy.

 


Siedemnastoosobowa grupa miłośników rowerowych wojaży z grupy Plebania Grębocice Team, w miniony weekend uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Świebodzina i Paradyża. Rowerzyści w jeden dzień pokonali ponad 120 kilometrów. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarli do obranego przez siebie celu, jakim była figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata znajdująca się w Świebodzinie. Organizatorem wyprawy był ks. Andrzej Maciejewski. Rowerzyści z Plebania Grębocice Team już szykują się na kolejną wyprawę. Dokąd tym razem pojadą poinformujemy wkrótce.

 


W Gminie Grębocice rozpoczęto opracowywać plan budżetu na rok 2015. W związku z powyższym informujemy mieszkańców o możliwości składania wniosków do budżetu na rok
 2015. Wnioski składać można w formie elektronicznej przesyłając na
miala:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w Urzędzie Gminy Grębocice pok. nr 1 Centrum Obsługi Mieszkańca. Telefon kontaktowy 768325315.
Termin składania wniosków od 1 do 31 sierpnia 2014r.

 


Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach zakończył objazdową „Akcję Lato 2014”. Pracownicy GOKiB odwiedzili takie miejscowości jak: Krzydłowice, Obiszów, Szymocin, Kwielice, Retków, Stara Rzeka, Rzeczyca i Grębocice. Zrealizowano tam cykl gier i zabaw pod nazwą „Grajmy w stare po nowemu”. Dużą popularnością cieszyły się rozegrane w kilku miejscowościach turnieje. Pierwszym z nich był turniej gry w dwa ognie, po zakończeniu, którego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Więcej…

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Sierpień 2014
N P W Ś C P S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6