Po raz kolejny do Obiszowa przyjechali najlepsi kolarze górscy w kraju. Nie zabrakło też amatorów, którzy chcieli spróbować sił na trudnej trasie biegnącej przez okoliczne górzyste lasy. Najwięcej emocji budził oczywiście główny wyścig, czyli Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Ich zwycięzcą był Mariusz Kowal z JBG2 Professional MTB Team. Kolarze z kategorii elita mieli do przejechania 105 kilometrów. Natomiast amatorzy mieli do przejechania 35-kilometrowe okrążenie. Po raz pierwszy zorganizowane zostały też Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Młodzi adepci jazdy na rowerze zmierzyli się w kategoriach: juniorzy młodsi, młodzicy, żak.

 

 

Regulamin Powiatowego Konkursu literackiego

,,Moje własne wierszyki, które łamią języki”.

Więcej…

 


ZARZĄDZENIE NR 157.2014 WÓJTA GMINY GRĘBOCICE
z dnia 9 września 2014 r.w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonych do zbycia w trybie bezprzetargowym – kliknij tutaj-

 


Gmina Grębocice uczestniczyła w Powiatowych Dożynkach. Reprezentantami z naszej gminy byli:  Wójt Gminy Roman Jabłoński, Starości Dożynkowi: p. Renata Grębska i p. Wiesław Gierlak oraz delegacja wieńcowa z Retkowa. Wieniec dożynkowy z naszej gminy podczas powiatowych obchodów święta plonów otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

 

Proszę kliknąć w plakat

 


Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach rozpoczęli policyjną akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze: starszy aspirant Łukasz Rachwalski i sierżant sztabowy Grzegorz Baszyński od kilku dni prowadzą kontrolę kierujących pojazdami. Sprawdzają m.in. czy przewożone w aucie dzieci mają foteliki samochodowe i czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Sprawdzana jest także trzeźwość kierowców. W ramach akcji, Kierownik Rewiru Dzielnicowych Łukasz Rachwalski, przeprowadził z uczniami klas pierwszych ze SP w Grębocicach pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Pierwszoklasiści mieli też okazję poćwiczyć, pod czujnym okiem policjanta, prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Akcja bardzo podobała się uczniom.

 


OGŁOSZENIE

WÓJTA GMINY GRĘBOCICE

o przyjęciu dokumentu wymagającego udziału społeczeństwa oraz możliwości zapoznania się z jego treścią.

            Na podstawie art. 43 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, z późn. zm.) zawiadamiam o przyjęciu przez Radę Gminy Grębocice Uchwały Nr LXIII/300/2014 z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów w obrębie Grębocice Gminy Grębocice. Jednocześnie informuję o możliwości zapoznania się z treścią wyżej wymienionego dokumentu oraz uzasadnieniem, o którym mowa w art. 42 pkt 2 ww. ustawy i podsumowaniem, o którym mowa w art. 55 ust. 3 ww. ustawy w siedzibie Urzędu Gminy Grębocice, ul. Głogowska 3, 59-150 Grębocice.

                                                                                  Wójt Gminy Grębocice
Roman Jabłoński

 


Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej i Kulturalnej informuje, że trwa nabór do formacji tanecznej „IMPULS”
.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 9 września 2014 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Grębocicach. Nie ważne jakie masz doświadczenie – liczy się SERCE, liczą się CHĘCI ! Zajęcia prowadzić będą instruktorki: Katarzyna Czajkowska i Joanna Fiedorowicz mające na swym koncie wiele sukcesów tanecznych. Stwórz z nimi swoją grupę marzeń, spełniaj się i rozwijaj. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Szkole Podstawowej w Grębocicach.  Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 10 września 2014 r. Liczba miejsc ograniczona!!! Z A P R A S Z A M Y Więcej informacji pod nr tel. 602 531 856. Zajęcia finansuje Gmina Grębocice.

 


I N F O R M A C J A
Wójta Gminy Grębocice
z dnia 5 września 2014r.
o miejscach na terenie Gminy Grębocice przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych

Więcej…

 


Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej i Kulturalnej zaprasza Panie na warsztaty taneczne „HOT LATINO”, które odbywać się będą w każdą środę o godz. 18:00 w sali korekcyjnej na hali sportowej w Grębocicach.
"Hot Latino" to zajęcia ruchowe, podczas których można doskonale bawić się przy gorących rytmach, a przy tym pozbyć się zbędnych kilogramów. Uczestnicy zajęć będą stopniowo przyswajać sobie elementy różnych tańców latynoskich. Dzięki temu ich ruchy po pewnym czasie staną się płynniejsze. Regularne ćwiczenia sprawią zaś, że ciało tancerzy stanie się smuklejsze. Uczestnicy przekonają się przy tym, że wysiłek fizyczny może być naprawdę przyjemny i sprawiać dużo radości.
Zajęcia są bezpłatne. Zaczynamy w środę 10 września 2014 r. o godz. 18:00. Liczba miejsc ograniczona!!! Więcej informacji pod nr tel. 602 531 856. Warsztaty taneczne finansowane są z budżetu Gminy Grębocice.

 

 


1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Z tej okazji we wszystkich placówkach oświatowych z terenu Gminy Grębocice odbyły się uroczyste apele. Gościem inauguracji roku szkolnego był Wójt Gminy Roman Jabłoński. Podczas uroczystości witano nowych uczniów szkoły. Pierwszoklasiści, bo o nich mowa, w obecności całej społeczności szkolnej oraz gości zaproszonych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

 

Ważne linki

  


Ochotnicza Straż Pożarna

Kalendarz
Wrzesień 2014
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4